Horečka - cesta k uzdravení

Home » Aktuality » Horečka - cesta k uzdravení

Horečka - cesta k uzdravení


Horečka nebo zvýšená tělesná teplota patří k přirozené obranné reakciii těla. Zvyšováním tělesné teploty dochází k aktivácci imunity. Zjistilo se že buňky imunitního systému pracují mnohem intenzivněji, při teplotách nad 39 stupňů se zdvojnásobuje tvorba cytokinů, bílkovin zprostředkujících imunitní signály.
 
Zvýšením tělesné teploty dochází k současnému výraznému zvýšení metabolických a detoxifikačních procesů.
Aktivace detoxifikačních procesů prostřednictvím horečky vede k vyčištění těla a zbavení se toxických a škodlivých substancí. Po odeznění horečky tělo více relaxuje a bolest ustupuje rychleji.
 
Zvýšená teplota opravuje genetickou informaci buněk, stimuluje tvorbu opravných bílkovin aktivujících obnovu poškozených částí DNA.
 
Díky mnoha účinkům horečka přispívá k schopnosti těla uzdravit se z téměř každého biologicky zvratného chorobného stavu.
 
Zvýšená tělesná teplota pomáhá překonat infekce, záněty, bolest, rakovinu.
Horečka je jistým způsobem "všelékem" schopným překonat infekce, chronická onemocnění a zbavit se zákeřných rakovinných buněk.

Od fyziologické - přirozené horečky k Hypertermická léčbě, terapeutické horečce.

Horečka a léčba teplem byla známá pro její blahodárné účinky na zdraví už od starověku.
"Uzdravím všechny onemocnění, jen když dokážu vyvolat horečku"
Parmenidés, řecký lékař a filozof, žil 510 let před n.l.
 
Začátkem 19 století byly pozorovány doslova zázračné léčivé účinky horečky vyvolané cíleně, použitím bakteriálních bílkovin vyvolávajících horečnatou reakci. Sérum vyvolávající horečku dostalo pojmenování Cooleyho sérum podle lékaře a autora Dr.Williama Cooleyho, který úspěšně léčil zhoubné nádory metodou použití bakteriálních toxinů stimulujících imunitu a vyvolávajících horečnatou reakci. Přesto, že použité substance byly vysoce účinné, měly zároveň i množství rizik. Léčebné metoda byla postupně nahrazena spoléhat na nástup éry syntetických látek přinášených farmaceutickým průmyslem.
 
V posledních desetiletích však došlo k celosvětovému návratu k léčbě horečkou. Světlo světa spatřila moderní hypertermie, obzvláště sofistikovaná metoda lokální a celotělové Hypertermická léčby s využitím vodou filtrovaného infračerveného záření.
 
Mezi průkopníky moderní hypertermie patřil německý lékař Dr. Martin Heckel, který sám vyvíjel uvedenou metodu a sám si díky ní poradil s nevyléčitelným onemocněním kterým trpěl, svalovou distrofiou.
 
Hypertermická léčba se začala využívat v běžné klinické praxi při léčbě chronických infekcí, revmatoidní artritidy, autoimunitních onemocnění a nejčastěji však v léčbě rakoviny metodou zvanou onkotermia, která bývá kombinovaná s imunoterapií.
 
Aktuálně Hypertermická léčbu poskytuje vídeňská klinika vedená předním odborníkem, lékařem Prof. Ralf Kleef, pracoviště Dr.Kleef hypertermie and Integrative onkologie klinik.
 
Ukázalo se že v současném procesu poznání příčin a úspečnej léčby rakoviny stále chybí nezbytná spojitost s horečkou. Lékaři zabývající se hypertermií zjistily že pacienti s rakovinou mají chronicky mírně sníženou tělesnou teplotu a zároveň vykazují neschopnost aktivace horečky při překonávání infekcí. Dospěli k poznání že absence horečky a snížená tělesná teplota přispívá k deficitu imunity a výrazně zvyšuje riziko pro výskyt rakovinných onemocnění.

Horečka a eliminace rakovinných buněk
Rakovinné buňky vznikají v těle neustále, každý den. Jsou však izolované a je jejich malé množství. Imunitní systém je dokáže včas rozpoznat a eliminovat, spíše než se stanou hrozbou pro celé tělo. Zjistilo se že lidé kteří v dětství překonávaly infekce s horečkami, mají významně nižší pravděpodobnost výskytu onkologických onemocnění ve vyšším věku.
V současnosti běžné a propagované snižování horečky léky při překonávání infekcí je spíše kontraproduktivní, brání přirozené aktivaci imunity a snižuje ostražitost imunitního systému nad neustále vznikajícími rakovinovými buňkami.

Zpět na výpis


Pavel Čmilanský
admin

Home » Aktuality » Horečka - cesta k uzdravení