Chlorella ve výživě očí

Home » Nutraceutika ve výživě » Chlorella » Chlorella ve výživě očí

Chlorella ve výživě oční sítnice


Dobrý zrak a ostré vidění je třeba neustále chránit. S přibývajícím věkem se hromadí škodlivé vlivy působící na oči - UV-záření, působení volných radikálů, hromadění toxických látek, přibývající onemocnění. Navíc se s věkem také snižuje schopnost organismu získávat dostatečné množství živin ze stravy. Výběrem vhodných speciálních výživových doplňků můžeme napomoci zachování kvality zraku.

Vysoký obsah karotenoidů, luteinu a zeaxantinu má velký význam ve výživě oční sítnice zaměřené prevenci degenerace žluté skvrny podmíněné věkem a pro zachování ostrosti zraku ve vyšším věku.

Příjem karotenoidních barviv současně zvyšuje ochranu očí před škodlivým působením UV-záření. Chlorela je přirozeným výživovým doplňkem poskytujícím ochranu očí také pro lidi vystavené zvýšeným dávkám UV-záření.

Chlorella je přirozeným a biologicky vysoce využitelným zdrojem živin, obsahujícím nejen karotenoidní barviva ale i celé spektrum vitamínů, minerálů a esenciální aminokyseliny.

Pozor však na kumulaci železa při dlouhodobém užívání, nadbytek železa může urychlovat volné radikálové reakce a degenerativní stárnutí zraku. Doporučuje se střídat užívání chlorelly s jinými zdroji karotenoidů a vitamínů.


 

Autor odborného článku: PharmDr. Josef Zima, Nutraceutica, Nitra  -  www.nutraceutica.sk
Dovolujeme si Vás upozornit, že použití obsahu stránky na další publikování je možné pouze se souhlasem majitele stránky (autora) a je podmíněno zveřejněním odkazu zdroje použité informace.

Home » Nutraceutika ve výživě » Chlorella » Chlorella ve výživě očí