Zdravotní účinky

Home » Nutraceutika ve výživě » Chlorella » Zdravotní účinky

Zdravotní účinky.


V medicíně se chlorofyl používá jako protizánětlivý prostředek a deodorant. Ústní vody, žvýkačky, zubní pasty, deodoranty obsahují chlorofyl pro schopnost odstraňovat pachy. Vnitřně užívaná chlorella má silné detoxifikační účinky, je schopna vázat a vyloučit z těla dioxiny a těžké kovy. Užívání chlorelly plní funkci buněčné hygieny.

Chlorella nepracuje pouze jako probiotikum, ale působí i antibakteriálně. Obsahuje látku zvanou chlorellin, která je přírodním antibiotikem. Podobně antibioticky působí v česneku látky allicin a ajoen. Na rozdíl od chemických antibiotik působí chlorellin jen proti patogenním organismům bez poškození trávicí mikroflory.

Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. Pokles hladiny serotoninu způsobuje depresi a únavu. Večer tělo přeměňuje serotonin na melatonin a proto snadněji usínáme. Je to pozoruhodná shoda vědy a intuice.

Velmi účinnou složkou chlorelly je růstový faktor CGF (Chlorella 's Growth Factor - růstový faktor chlorelly). CGF má výrazný omlazující a posilující efekt. Působí silně "prebiotickou", tzn. zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní i vaginální mikroflóry. CGF až 4x urychluje růst střevní mikroflóry. Prebiotika jsou důležitější než probiotika samotné, neboť upravují prostředí, ve kterém mikroflóra žije. Užíváním chlorelly vytváříme podmínky pro růst prospěšných bakteriálních kultur, které nás chrání před civilizačními nemocemi, například před plísněmi.

Vysoký obsah vlákniny a obsah nenasycených mastných kyselin v chlorelle působí na snižování hladiny cholesterolu mechanismem zvýšeného vylučování stolicí a zároveň vlivem nenasycených mastných kyselin na metabolismus tuků. Tyto účinky následně působí ochranně před kardiovaskulárními onemocněními.

Pro vysoký obsah dobře vstřebatelného železa je chlorella vhodným přirozeným zdrojem železa pro ženy s pravidelnou menstruací nebo při všech stavech souvisejících s nedostatkem železa.

Chlorella posiluje imunitu komplexním působením. Vytváří nepřátelské prostředí pro patogenní mikroorganismy a příznivé prostředí pro organismy tělu prospěšné. Díky čištění nastartuje obranné mechanismy.

 


Souhrn účinků chlorelly na zdraví
 

Detoxikuje organismus
Omlazuje, vitalizuje buňky
Chrání srdce a cévy snížením hladiny cholesterolu
Působí zásadotvorně
Stimuluje růst a vývoj dětí
Pomáhá diabetikům
Působí proti stresu
Zvyšuje imunitu
Prebiotickou účinek podporuje trávení
Působí preventivně proti rakovině
Zmírňuje záněty, hojí vředy

 


 

Autor odborného článku: PharmDr. Josef Zima, Nutraceutica, Nitra  -  www.nutraceutica.sk

Dovolujeme si Vás upozornit, že použití obsahu stránky na další publikování je možné pouze se souhlasem majitele stránky (autora) a je podmíněno zveřejněním odkazu zdroje použité informace.

Home » Nutraceutika ve výživě » Chlorella » Zdravotní účinky