Mladý ječmen

Home » Nutraceutika ve výživě » Mladý ječmen

Mladý ječmen


Enzymaticky aktivní šťáva z lístků mladého ječmene v podobě prášku. Obsahuje celé spektrum enzymů, vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin v přírodní formě.


Díky čemuž je šťáva z mladého ječmene taková účinná?


Náročné standardy výroby Mladého ječmene a pěstování organickou cestou, tj. zásadně bez použití pesticidů a herbicidů zaručují dokonalou čistotu. Mladé listy ječmene jsou sbírány v době, kdy dosahují 20 až 25 centimetrů, neboť v této prvotní fázi růstu vykazují nejvyšší obsah aktivních složek. Pěstováním na úrodné půdě získává mladý ječmen vysoký obsah minerálních látek, bílkovin.
Listy se posbírají, opláchnou, vylisují a získaný extrakt se rychle suší při teplotě do 31 ° C. Tak vznikne 100% čistý a nepasterizovaný prášek pro přípravu enzymaticky aktivní šťávy s jemnou chutí. Prášek obsahuje čistou rostlinnou mízu. Účinné složky se nepoškodí a dosud je to nejšetrnější způsob zpracování, bez nutnosti použít konzervační a stabilizační látky.

"Mladý ječmen je příjemně chutnající koncentrát, který do běžné stravy navrací minerály, vitamíny, aminokyseliny a snad i další výživové faktory, které dosud nebyly objasněny." Richard A. Passwater, PhD. (biochemik, autor knih: Super výživa - megavitamínová revoluce a Supervýživa pro srdce).


 

Autor odborného článku: PharmDr. Josef Zima, Nutraceutica, Nitra  -  www.nutraceutica.sk
Dovolujeme si Vás upozornit, že použití obsahu stránky na další publikování je možné pouze se souhlasem majitele stránky (autora) a je podmíněno zveřejněním odkazu zdroje použité informace.

Home » Nutraceutika ve výživě » Mladý ječmen