Charakteristika

Home » Nutraceutika ve výživě » Mladý ječmen » Charakteristika

Charakteristika


Nápoj z mladého ječmene má očistné účinky.


Lidské tělo se skládá přibližně z mnoha biliónů buněk. Každá buňka, stejně jako celý organismus potřebuje hodnotnou stravu a dokonalé vylučování. Mladý ječmen buňkám dodává energii a současně pročišťuje. Čištěním a zásobováním organismu si snižujeme biologický věk, který narozdíl od věku chronologického, není definován datem narození, ale skutečným opotřebením organismu. I sami jistě znáte příklad, když jeden čtyřicetiletý člověk vypadá a cítí se na 30, zatímco jiný čtyřicátník vypadá na 50 a cítí se na 100. To je reálný biologický věk.

Nápoj z mladého ječmene posiluje náš imunitní systém, dává našemu imunitnímu systému široké spektrum živin a odbourává z těla toxiny, alergeny, což následně upravuje případné poruchy funkce imunity.

Mladý ječmen je vysoce enzymaticky aktivní, obsahuje velké množství jedinečného enzymu superoxiddismutáza (SOD), který je účinným likvidátorem volných radikálů a chrání před vznikem rakoviny.

Šťáva z mladého ječmene je zásadotvorná, regulace zásaditosti upravuje také přechod cukrů přes střevní stěny a tím se postupně normalizuje hladina cukrů v krvi.

Mladý ječmen má vysokou antioxidační aktivitu, obsahuje jedinečný antioxidant 2 "-0-Glykosyl isovitexin, který disponuje mnohem větší antioxidační aktivitou než alfa tokoferol - vitamín E.

Obsah chlorofylu působí očistně a protizánětlivě na střeva a může pomoci lidem trpícím chronickým zánětem střev - Crohnovou chorobou.


 

Autor odborného článku: PharmDr. Josef Zima, Nutraceutica, Nitra  -  www.nutraceutica.sk
Dovolujeme si Vás upozornit, že použití obsahu stránky na další publikování je možné pouze se souhlasem majitele stránky (autora) a je podmíněno zveřejněním odkazu zdroje použité informace.

Home » Nutraceutika ve výživě » Mladý ječmen » Charakteristika